برای استفاده ار فروشگاه

1در سایت عضو شید  
2نوع خرید خود را اانتخاب کنید  
3سفارش تمام شد و منتظر تماس باشید  

چلنیوم

برای سفارش سریع میتوانید با شماره تلفن 1929 648 0912 تماس حاصل فرمائید 

راه های ارتباطی سایت

ساعت کار پشتیبانی : 24 ساعته 
شماره تماس :  1929 648 0912

تلگرام : https://t.me/Javad_naghizadeh

وبلاگ تابلوساز جواد

حکایت ارزانفروشی

PLG_LIKE_USER_RATING

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

ارزان‌فروشی هم قانون دارد!

همینجوری که نمی‌شود. به قول قدیمی‌ ترها، شهر «صاحاب» دارد. برای همین هم حتی اگر بخواهید آتش به مالتان بزنید می باید قانونی رفتار کنید. بله! ارزان فروختن هم قاعده دارد. قاعده و قانون فعلی مربوط به حراجی ها و تخفیفات در ماده هشتادو چهار قانون نظام صنفی و آیین‌نامه اجرایی آن آمده است.

طبق این قوانین اولا «حراج‌های فردی یا جمعی فصلی یا غیرفصلی واحد‌ها یا افراد صنفی‌طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود» و «برگزاری حراج بدون رعایت ضوابط مندرج در آن آیین‌نامه، واحد ‌صنفی را مشمول مجازات مندرج در ماده (۶۸) این قانون یعنی جریمه نقدی خواهد کرد.»

فروش چلنیوم با قیمت پایین

چلنیوم ارزان

در این قوانین آمده: «حراج عرضه کالا فروش به قیمت پایین‌تر از قیمت خرید یا تمام شده و نازل‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار و فروش فوق‌العاده به عرضه کالا جهت فروش به قیمت حداقل 10 یا 15 درصد پایین‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار که در مدت معین در واحدهای صنفی انجام می‌گیرد، اطلاق می‌شود.» البته در انتهای قانون آمده که سازمان امور بازرگانی استان هم می‌تواند فروشگاه‌هایی به عنوان فروش فوق‌العاده در پاییز و بهار تاسیس کند که در سال‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم.

فروش چلنیوم با قیمت پایین

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که چه شرایطی برای گرفتن مجوز یک حراجی یا فروش فوق‌العاده نیاز است؟ اولا باید بدانید که هر واحد می‌تواند حداکثر سه بار در یک سال و هر بار فقط مدت یک ماه اقدام به برگزاری حراجی یا فروش فوق‌العاده کند و برای هر بار باید فهرست کالاهای مورد عرضه در واحد صنفی، فاکتور خرید یا مدارکی دال بر قیمت‌های تمام شده، فهرست قیمت‌های متعارف در حال فروش عادی، تعیین درصد تخفیف نسبت به قیمت فروش کالا در مورد فروش فوق العاده کالا و فهرست قیمت کالا پس از کسر تخفیف را به اتحادیه مجمع امور صنفی ذیربط ارائه کند.

چلنیوم با پایین ترین قیمت

سوال اصلی اما این است که چرا دولت که قاعدتا باید از کاهش سطح قیمت‌ها شادمان باشد و زمینه را برای آن فراهم کند، برای تخفیف گذاشتن مقررات‌گذاری کرده و آن را محدود به زمان و حتی درصد مشخصی کرده است؟ موضوع اصلی این است که دولت می‌خواهد جلوی سوءاستفاده از فضای تخفیف و فروش فوق‌العاده را بگیرد و تلاش دارد با کنترل کیفیت و قیمت کالاها، مانع از عرضه اجناس بی‌کیفیت شود و البته از این نکته هم ممانعت به عمل آورد که فروشگاه‌ها دست به تخفیف‌های صوری بزنند و اگرچه قیمت کالا را کاهش دهند اما چیزی بیش از ارزش واقعی آن را از مشتری بگیرند.

چلنیوم با پایین ترین قیمت

البته برخی دولت‌ها هم هستند که برای رعایت قواعد رقابت چنین کاری می‌کنند و می‌گویند نباید با شکستن مرزهای قیمتی تلاش کرد که سهم بیشتری از بازار را بدست آورد چرا که این موضوع در نهایت با کاهش قیمت به تولیدکننده و عرضه‌کننده ضربه می‌زند و باعث ضرر همگان می‌شود. درست مثل اتفاقی که سر ماجرای نفت و با میانداری عربستان رخ داده است.

چلنیوم ارزان

 

منبع : جام جم

بالا
جوملا فارسی پی سی جوملا اس ام اس بازار قالب جوملا فروشگاه ساز هاست ارزان