برای استفاده ار فروشگاه

1در سایت عضو شید  
2نوع خرید خود را اانتخاب کنید  
3سفارش تمام شد و منتظر تماس باشید  

چلنیوم

برای سفارش سریع میتوانید با شماره تلفن 1929 648 0912 تماس حاصل فرمائید 

راه های ارتباطی سایت

ساعت کار پشتیبانی : 24 ساعته 
شماره تماس :  1929 648 0912

تلگرام : https://t.me/Javad_naghizadeh

نصب چلنیوم

نصب چلنیوم

در مقاله آموزشی قبلی با آموزش ساخت چلنیوم آشنا شدیم . بعد ساخت باید بتوانیم حروف ساخته شده را در محل مورد نظر نصب نماییم به همین جهت در این صفحه به نحوه نصب حروف چلنیوم میپردازیم .

 

این مطلب در حال آماده سازی میباشد

{jcomments on}

تابلو سازی

تابلوساز

تابلو سازی

معرفی صنف تابلوسازی و تبلیغات

خطاطی :

خطاطی یا تابلونویسی یا به عبارت جدید تر تابلوسازی و تبلیغات محیطی ، هر چهار عنوان خط زمان یک صنعت میباشند که در ادامه یه برسی این عناوین میپردازیم

در زمانهای دور مردم امورات تبلیغات خود به خطاطان می سپردند . ، عمده فعالیت خطاطان فقط محدود بود به تحریر عناوین و مشخصات بازاریان بر روی سر درب محل کارشان و همینطور کتیبه نویسی دیوارهای اماکن فرهنگی و خوشنویسی بود . خوشنویسی یکی از هنرهای اسلامی میباشد که قدمت طولانی دارد .تفاوت خطاطی با خوشنویسی در استفاده از ابزار آلات میباشد . در خطاطی بازاری تحریر تابلو بر روی زمینه های چوبی و فلزی و ... با قلم مو و رنگ شیمیایی انجام میگیرد . اما در هنر خوشنویسی از قلم نی و مرکب های دست ساز استفاده میشود و معمولاً بر روی کاغذ و یا سطوحی با بافت های ریز اجرا میشود .

 

چند نمونه از تابلو های قدیمی مغازه

 

تابلونویسی

زمانی که تبلیغات دیوار نویسی و شبرنگ و ... نیز به کار خطاطان اضافه شد بیشتر اصطلاح تابلو نویسی بکار میرفت در صنف تابلو نویسی امکانات پیشرفته و دستگاههای اتوماتیک نبود و تمام کارها دستی و با نیروی انسانی انجام میشد .

تابلو سازی

طولی نکشید که امکانات چاپ و برش نیز به این صنف اضافه گردید . چاپ بنر ، چاپ فلکس ، چاپ پارچه و حتی چاپ بر روی اجسام سطح صاف و قوس دار و بعد از مدت کوتاه ورود چاپ سه بعدی و ... .

در این زمان بدلیل اینکه اکثریت کارها با دستگاههای نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک انجام میشد ، تابلونویسی عبارت صحیحی نیست و عنوان تابلو ساز نسبت به این کلمه منطقی تر و با مفهوم تر میباشد . تابلو سازی وسعت خیلی بیشتری نسبت به چند دهه که فقط شامل خطاطی میشد دارد ، چون در این زمان تقریباً میشه گفت به ندرت دیده میشه که حتی اساتید خبره این صنعت از خطاطی یا بهتره بگیم هنر خوشنویسی بهره ببرند .

چند نمونه از تابلوهای قدیمی مغازه

 

تبلیغات محیطی

ایده های خلاقانه و طرح های نوین و همینطور امکاناتی که در چند سال اخیر به این صنف اضافه شده جان تازه ای به صنعت تابلو سازی بخشیده و سبب شده تا شیوه های جدیدی در تبلیغات و معرفی شرکت ها و بازاریها  و ... بوجود آید . در حالت کلی اگر بخواهیم تعریف کلی تابلو سازی و عناوین قبلی را نسبت به تغییراتی که از سالیان دور تا به سال جاری در دو کلمه خلاصه کنیم ، تبلیغات محیطی بهترین عنوان به این صنف میباشد . تبلیغات محیطی همانطور که از نامش پیداست مربوط انجام امور تبلیغاتی در محیط کسب و کار ، از تبلیغات چاپی گرفته تا اجرای تابلو های درون و برون شهری میباشد .

 {jcomments on}

بالا
جوملا فارسی پی سی جوملا اس ام اس بازار قالب جوملا فروشگاه ساز هاست ارزان